Aktuálně

Dnes je Světový den životního prostředí, World Environment Day

2.6.2023

#BeatPlasticPollution
5. června, 2023
World Environment Day

World Environment Day (WED) si každoročně 5.června připomíná celý svět. Jedná se o událost, která má globálně v jeden den zvýšit povědomí o nutnosti přijmout pozitivní a pečující environmentální opatření. WED je řízena programem OSN, a jejím cílem je všem podnikům a vládám připomínat, jak důležité je přejít na oběhové hospodářství.

Na rok 2023 připadá 50. výročí Světového dne životního prostředí. Centrálním tématem je #BeatPlasticPollution a jak víte, my v ALS to bereme vážně!

Díky ALS internímu systému inovací byly za minulý rok realizovány nápady, které významným způsobem snižují uhlíkovou stopu ALS laboratoří. Jsme si moc dobře vědomi toho, že pro zajištění kvalitních environmentálních analýz produkujeme neekologický odpad a intenzivně pracujeme na jeho rapidní minimalizaci.

My všichni z ALS tak přispíváme k tomu, aby byl náš svět čistější, zelenější a jasnější.

  • Za poslední rok jsme společně dokázali:
    • Snížit množství plastových vzorkovnic o 400 kg jejich výměnou za papírové kelímky (ALS sekce přípravy pevných vzorků)
    • Snížení nebezpečného odpadu o 4.2 tun ročně díky výměně skleněných vzorkovnic s hliníkovým víčkem za biodegradabilní kelímky (sekce přípravy pevných vzorků v Praze a České Lípě), #HundredBeatsTen. Přispěli jsme tak ke snížení uhlíkové stopy o 5 tun CO2.
    • Z denních a konferenčních místností jsme odstranili plastové láhve s vodou a nahradili je kohoutkovou vodou z water coolerů, ze kterých je možné čerpat chlazenou, perlivou i teplou vodu.