Aktuálně

Modernizace chladícího zařízení

12.4.2023

ALS Czech Republic se rozhodla v rámci obnovy technických zařízení nahradit venkovní chladící jednotku, která zabezpečuje vhodné podmínky zejména v laboratořích kovů, VOC a organiky.

V souladu s hodnotami ALS, dlouhodobou strategií udržitelnosti a ekologického přístupu bylo zvoleno nejmodernější zařízení EWAT-B od společnosti Daikin, která využívá systém volného chlazení – FREE COOLING.

Toto zařízení je o 50 % energeticky účinnější než stávající jednotka, což představuje významný přínos z pohledu spotřeby energie, úspory nákladů a udržitelnosti. Další výhodou je užití nejmodernějšího chladiva R-32, má o 2/3 menší potenciální vliv na globální oteplování (GWP) oproti běžným chladivům.

Co je chlazení venkovním vzduchem?

Jde o schopnost systému ochlazovat vzduch nebo vodu pomocí příznivých venkovních podmínek, kdy klesá teplota venkovního vzduchu, například během chladného období, a dokonce i během nočního provozu.

Chlazení venkovním vzduchem tak umožňuje snížit spotřebu energie ve srovnání s klasickým mechanickým chlazením (například kompresorem).

Program na recyklaci chladiv Daikin LP

V rámci odstranění původní jednotky jsme se ve spolupráci se společností Daikin rozhodli využít programu na recyklaci chladiv Daikin L∞P, abychom zamezili případnému negativnímu vlivu likvidace této jednotky na životní prostředí.
Tento program si klade za cíl ušetřit ročně celkem až 250 000 kg výroby nového chladiva. Naše společnost je hrdým partnerem tohoto projektu.