Aktuálně

Nová evropská akvizice ALS – italská laboratoř Leochimica

18.4.2017

Společnost ALS s potěšením oznamuje novou akvizici italské laboratoře Leochimica v Zoppole v severní Itálii. Analytická laboratoř Leochimica poskytuje širokou škálu služeb pro potravinářské pěstitele, zpracovatele, distributory a prodejce a rovněž i environmentální analytické služby a technickou podporu.

Laboratoř byla založena v roce 1985 a zaměstnává v Zoppole více než 60 zaměstnanců.

V komentáři k akvizici uvádí Andreas Jonsson, General Manager ALS Europe:
„Leochimica je uznávanou, vysoce kvalitní laboratoří se špičkovými technologiemi a její převzetí je nejen další důležitý krok v rámci globální strategie Life Sciences divize společnosti ALS, ale také kulturní přínos pro naši společnost. Itálie je čtvrtou největší ekonomikou v Evropě a laboratoř Leochimica, jež se nachází na severovýchodě, bude centrální laboratoří, poskytující své služby napříč severní Itálií. V souvislosti s podporou a rozvojem této rostoucí organizace a obhospodařováním tohoto významného trhu máme v plánu vytvořit síť poboček“.


Manažerský tým Leochimica zůstává součástí ALS. Vedení laboratoře velice vítá nové možnosti rozvoje, které přináší členství ve skupině ALS.  Na základě této akvizice, pracuje nyní v evropské ALS Life Science přibližně 3000 zaměstnanců se zastoupením v 15 zemích.