Aktuálně

Rozšiřujeme naši nabídku akreditovaných analýz o stanovení biotinu

2.10.2019

Vážení zákazníci,

S radostí oznamujeme, že rozšiřujeme naši nabídku akreditovaných analýz o stanovení biotinu.

Biotin, známý též jako vitamin B7 či vitamin H, patří do skupiny vitaminů rozpustných ve vodě a v lidském těle plní mnoho důležitých úloh. Pomáhá zpracovávat glukózu, metabolizovat bílkoviny, tuky a cukry a také přenášet oxid uhličitý. Dále přispívá ke zdraví vlasů, kůže a sliznic a má také vliv na správnou funkci nervového systému.

Lidský organismus si jej neumí sám syntetizovat, ani si netvoří jeho rezervy, avšak mikroorganismy žíjící ve střevech tuto schopnost mají. Biotin je také přítomen v řadě běžně konzumovaných potravin, jako např. v játrech, vepřovém mase, lososu, arašídech, celozrnném pečivu, avokádu, vaječném žloutku, atd.

Ke stanovení Biotinu používáme přístroj Elisa s využitím komerčního setu Demeditec Vitamin H (Biotin). Tato metoda využívá kompetitivní vazby enzymů ke kvantitativnímu stanovení přidaného biotinu v potravinách i v doplňcích stravy.  

V případě jakýchkoliv dotazů či zájmu o naše analýzy nás, prosím, neváhejte kontaktovat na čísle +420 226 226 998 nebo e-mailu czsupport.food@alsglobal.com.