Aktuálně

Výrazné omezení používání glyfosátu

8.2.2019

Od 1. ledna 2019 již nesmí zemědělci používat přípravky s obsahem glyfosátu pro tzv. desikaci, tedy urychlení dozrávání některých plodin či zvýšení podílu sušiny porostu před sklizní, omezí se rovněž plošné používání glyfosátu. Změnu pravidel použití podepsal minulý týden ministr zemědělství Miroslav Toman.

Nová pravidla použití zakážou aplikaci přípravků s účinnou látkou glyfosát za účelem desikace (urychlení dozrávání některých plodin, zvýšení podílu sušiny) porostu před sklizní nebo usnadnění mechanizované sklizně.

„Zákaz se bude vztahovat i na plošnou aplikaci těchto přípravků. To znamená, že je bude možné použít pouze cíleně v případech, kdy nebude možné použít jiný účinný postup. Jde o první z důležitých kroků, kterými chceme výrazně snížit používání glyfosátu,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Více se dočtete zde.                                                                                        Zdroj:tretiruka.cz

V našich analytických laboratořích ALS se dlouhodobě věnujeme problematice pesticidů a staly jsme se postupně špičkovým pracovištěm pro analýzy této skupiny látek. V souvislosti s platnou legislativou rozšiřujeme neustále rozsah stanovovaných pesticidních látek, vyvíjíme metody pro stanovení pesticidů a ve spolupráci s Krajskými hygienickými stanicemi pomáháme definovat seznam relevantních látek pro sledování v životním prostředí v daném kraji. Naše pracoviště již validovalo a akreditovalo jeden z nejširších rozsahů pesticidů v České republice.

Máte-li požadavek na stanovení pesticidů, konzultaci v oblasti kvality vod či jiných laboratorních analýz, neváhejte nás kontaktovat na tel. 226 226 228 nebo e-mailem na customer.support@alsglobal.com.