Aktuálně - Životní prostředí

Ranní setkání na téma kyanidy sklidilo pozitivní ohlasy

18.3.2019

Vážení zákazníci,

Ranní setkání na téma Kyanidy v životním prostředí, které se uskutečnilo v pátek 15. 3. 2019 u nás v ALS, u vás sklidilo velké ohlasy.

Náš kolega, Jiří Balán, komplexně odpřednášel problematiku kyanidů v životním prostředí: jejich výskyt v pevných i vodních matricích, vysvětlil obecný chemický základ, formy výskytu v životním prostředí, představil i producenty největšího znečištění. Rovněž objasnil porovnání limitů v české legislativě, zásady správného vzorkování, transport a následné přípravy vzorků před analýzou. Dále se klienti seznámili s popisem analýz v jednotlivých matricích tak, jak se provádí v ALS - manuální (Česká Lípa) i automatická CFA.

Zdůrazněny byly zejména výhody měření kyanidů v pevných matricích metodou CFA, které ALS validovalo v průběhu roku 2018. Následovala velmi otevřená diskuze, ve které klienti diskutovali svoje zkušenosti se vzorkováním kyanidů v praxi.

Ranní setkání bylo zakončeno návštěvou laboratoře a reálným předvedením měření CFA v praxi.

Účastnili se stávající klienti z celé republiky (Brno, Plzeň, Česká Lípa, Lovosice, Praha).

Jsme velmi rádi za pozitivní hodnocení a těšíme se na další jarní setkání u nás v ALS, jehož téma i termíny vám s předstihem upřesníme.

 

Těšíme se na setkání s vámi!